W kręgu każdy może się ogrzać
ciepłem innych serc.

Zasiąść w kręgu na podłodze. Tak po prostu. Wszystkie wobec wszystkich, na równi. Tak tworzy się przestrzeń do rozmowy. Do opowieści. Do refleksji i wejścia w głąb siebie. Tak można w łagodny sposób dopuścić do siebie trudniejsze doświadczenia. Zmierzyć się z nimi. Uporać. Zaczerpnąć mocy od innych. Gdy kobiety siadają wspólnie do kręgu, dzieją się rzeczy niezwykłe.

Dostałam prezent po tym, jak urodziłam moje dziecko. Było to zupełnie niespodziewane (nie zdążyłam się zorientować o tym zwyczaju, zanim dotarła do mnie paczuszka) ale jakże mnie ucieszyło! Poczułam się przytulona, zauważona i doceniona! Tak bardzo, że rozejrzałam się wokół i prędko wypatrzyłam dwie kobiety, które mogłam otulić w taki sam sposób, drobnym prezentem i dobrym słowem. Przelałam na nie odrobinę ciepła – niech dobro rusza w świat!

– Dorota

Bycie w tej grupie daje mi poczucie, że nie jestem sama w macierzyństwie.

– Ewelina

Początki mojego bycia w Makatce to inne spojrzenie nie tylko na swoje macierzystwo, ale również na swoją kobiecość. Był taki czas, że nim trafiła do grupy dala sobie wmówić, że nie tylko jestem “przewrażliwioną matką ” ,że za bardzo się trzęsę nad swoim dzieckiem, ale że ogólnie jestem przewrażliwiona. Zawsze miało to wydźwięk negatywny. Zdarzało się, że wprost dostawałam komunikaty, że muszę się zahartować.

W Makatce nie raz czytając posty czy komentarze innych kobiet dochodziłam do wniosku, że jest nas więcej tych nadwrażliwych. Mało tego ta nasza cecha nie jest niczym złym. To dało mi więcej pewności siebie, zaczęłam wyraźniej stawiać i pilnować swoich granic. Zaczęłam widzieć swoją kobiecość jako atrybut i chyba bardziej poczułam jak może być piękna kobieca przyjaźń, jak buduje mnie jako kobietę, matkę i żonę.

– Joanna

Zadeklaruj nam
stałe wsparcie

Wypełnij formularz, wspieraj regularnie Makatkę i stań się wspaniałym Sąsiadem lub Sąsiadką wszystkich kobiet w naszych Makatkowych wioskach! A my prześlemy Ci poradnik “Moc czułości” w formie cyfrowej, oraz w formie papierowej.

Po wypełnieniu formlurza sprawdź swoją skrzynkę e-mail i potwierdź zapis na listę naszych stałych darczyńców.

Wypełniając formularz nie podajesz danych swojej karty, aby wspierać nas regularnie ustaw w swoim banku przelew cykliczny na konto fundacji. Dzięki deklaracjom regularnych wpłat możemy przewidywać nasz budżet na kolejne miesiące i skutecznie nim zarządzać.

Zadeklaruj nam
stałe wsparcie

Buduj kręgi razem z nami.
Przekaż darowiznę.

Kręgi potrzebują materialnych znaków ich istnienia. Takimi znakami są drobne upominki z okazji porodu i przesyłki pełne wsparcia po stracie. Wierzymy i widzimy, że sprawiają one, że Matki nie czują się samotne, są częścią społeczności. Społeczność ta nie tylko przekazuje upominki i wyrazy wsparcia, ale też realnie pomaga radą, wiedzą, ale też sfinansowaniem koniecznej konsultacji u specjalisty. Możesz pomóc budować te kręgi Matek przekazując darowiznę.

W podziękowaniu dostaniesz od nas poradnik “Moc Czułości” Martyny Niżniowskiej w formie cyfrowej

Książka “Życie ze stratą”

Konsultacja z psychologiem makatki

Tamborek – pamiątka po utraconym dziecku

Konsultacja u specjalisty

Książka “Życie ze stratą”

Konsultacja z psychologiem makatki

Tamborek – pamiątka po utraconym dziecku

Konsultacja u specjalisty

Działanie fundacji to te i wiele więcej wydatków. Dlatego będziemy wdzięczne za każdą inną wpłątę.

Moc czułości
Poradnik Martyny Niżniowskiej

Moc czułości to krótki poradnik o tym, jak dbać o kobietę w okresie okołoporodowym, jest to pozycja zawierająca sedno tego, czym kierujemy się jako. Bycie czułym, bycie empatycznym, pomoc wychodząca od potrzeby – to jest właśnie to, co chcemy pokazywać światu. Wszystko to jest w pozycji “Moc czułości”.

🌺 Jeśli jesteś Matką, podarowanie tego poradnika osobie bliskiej, może się okazać najlepszym prezentem dla Ciebie.
🌸 Jeśli chcesz zrozumieć kobietę, która jest Matką na początku macierzyńskiej drogi, to te 20 stron da Ci pakiet startowy.