PIĘKNE POMOCE KATECHETYCZNE

Katecheza zaczyna się w domu. Jeśli szukasz pięknych pomocy, dzięki którym Twoje dziecko nie tylko zapamieta, ale też zrozumie Modlitwę Pańską dobrze trafiłaś.

Inspirując się montessoriańskim pokazywaniem świata, połączyłyśmy każdą część modlitwy z obrazkiem, który pomaga zapamiętać, a także zrozumieć słowa. Może również wywoływać pytania i dyskusje, które pomogą maluchom zrozumieć tajemnice wiary.

Nasze karty i książeczki maja też być piękne. Uważamy, że estetyka jest ważna w życiu codziennym, w wychowaniu, a także, że sztuka sakralna powinna aspirować do najwyższego piękna. Nie zgadzamy sie na bylejakość i kicz obecne w wielu wydawnictwach religijnych dla dzieci.

Wersję cyfrową książeczki otrzymasz natychmiast na podany adres mailowy. Jest on przeznaczony do wydrukowania jako książeczka lub jako karty. Tych drugich możesz używać na rozmaite sposoby: do przeglądania, ekspozycji, układania we właściwej kolejności. A drukując w dwóch egzemplarzach, uzyskasz grę w memo! 

Poznaj opinie mam:

Mała książeczka dająca wielkie możliwości. Nie od dziś wiadomo, że dzieci potrzebują realnego odniesienia, by nadać znaczenie słowom, by zrozumieć sens… Fotografie przedstawiające znane sytuacje, kształty, sprawy to fenomenalna baza do nauki (i pojęcia znaczenia) podstawowej modlitwy każdego katolika – tej, którą zostawił nam sam Chrystus.

Ania Kurzawa

KIM JESTEŚMY?

Jesteśmy matkami, jesteśmy doulami. Dbamy o nasze rodziny, ale także o nasze społeczności, nasze wioski- te, które tworzymy w Makatce. Mamy za sobą trudny okres i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby go przezwyciężyć. Trudności wiązały się również z niestabilnością finansową i z tego powodu prosimy Cię, abyś nam pomogła, po prostu kupując tę małą książeczkę. Będziemy niezwykle wdzięczne, jeśli zdecydujesz się przekazać nam również darowiznę!

CZYM JEST FUNDACJA MAKATKA?

Fundacja, którą prowadzimy nazywa się Makatka, bo ma matkę w środku i wokół. Na początku była to zabawa językowa, potem stała się istotą tego, co robimy. Zaczynamy od matek i na nich się koncentrujemy, ponieważ wierzymy, że są rdzeniem szczęśliwych rodzin, a tym samym szczęśliwych społeczeństw. Zależy nam na tym, aby poczuły się kompetentne w swojej roli i odnalazły siłę w macierzyństwie.

Dbamy o matki. Ale troska o matki oznacza również zapewnienie im zasobów do opieki nad dziećmi, a przede wszystkim do pomocy w wychowywaniu, nauczaniu wartości, które jako rodzice uznają za najważniejsze. Dlatego oprócz prowadzenia grup wsparcia i zapewniania pomocy specjalistów chcemy oferować konkretne, proste rozwiązania, które mogą ułatwić rodzicielstwo. Ta książeczka jest jedną z nich. Możesz ją zakupić w prezencie dla kogoś, potraktować jako cegiełkę na rozwój Fundacji. Albo po prostu – wesprzeć nas darowizną.