Spraw by ta wiosna była
wiosną Ma(ka)tki

Wiosna to czas, kiedy szczególnie celebrujemy nowe życie. Nie tylko to życie, które dosłownie powstaje, ale też to życie każdego z nas, w którym często wraz ze słońcem pojawia się więcej energii i chęci zmiany. Tej wiosny Makatka chce zachęcić Matki do celebrowania swojego macierzyństwa, ale także wszystkich pozamacierzyńskich zainteresowań, pasji i relacji. 

“Tak mamy” to opowieść o życiu, które wykluwa się w ciałach i sercach kobiet, o rodzącej się relacji, o odkrywaniu siebie w oczach własnych dzieci. Film jest głosem młodych matek przeżywających równie piękną co trudną przygodę. Bohaterki filmu dzielą się swoimi codziennymi wzruszeniami i trudnościami. Te indywidualne historie tworzą obraz równie piękny co prawdziwy – portret macierzyństwa.

Premiera w Dzień Matki

Już niedługo wystartujemy także z wyzwaniem “Maj z Makatką”, do którego zapraszamy wszystkie młode Matki, które zechcą je podjąć i szczególnie zadbać o swoje pasje, przyjaźnie i zainteresowania. Wyzwanie to ma być wyrazem naszej wiary w to, że pierwszym krokiem do zbudowania relacji z dziećmi jest zadbanie o siebie, a wypoczęta i napełniona kobieta to cierpliwa Matka.

Łatwo mówić “Zadbaj o siebie”. Jest to jednak niemożliwe bez wsparcia obok. Pierwszym, codziennym wsparciem większości Matek jest jej partner, ojciec jej dzieci, a także kobiety mieszkające blisko. Czasem jednak trudność sprawia mądre zadbanie o bliską Matkę, dlatego tej wiosny wydamy krótką broszurę o tym, jak dbać i jak pomagać kobiecie w okresie ciąży, porodu i opiekującej się małym dzieckiem.

Premiera w Maju

Wesprzyj wiosenne akcje Makatki.
Przekaż darowiznę.

Szukamy osób, które chcą wraz z nami stworzyć wiosnę Matki i nie tylko świętować, ale też nieść świadomość, dawać przykład, tworzyć przestrzenie dla Matek. Wierzymy, że razem możemy sprawić, że każda Matka zadba o siebie przy czynnym wsparciu jej najbliższych. Pomóż nam to sprawić, finansując nasze działania.

Wydruk 2 książeczek
o wsparciu

Wydruk 10 książeczek
o wsparciu

2 strony tekstu 
książeczki

Minuta produkcji filmu “Tak mamy”

Działanie fundacji to te i wiele więcej wydatków. Dlatego będziemy wdzięczne za każdą inną wpłątę.